Ninjas in Pyjamas и GODSENT во тешка мисија на DreamHack Masters

Денеска ви нудиме два предлог-типови, кои се дел од завршницата на групната фаза на DreamHack Mastersot, по што ќе бидат познати сите патниц во нокаут-фазата. Следните два меча ќе бидат за тие што сакаат да ризикуваат малку повеќе, а повеќе комбинации може да пронајдете на Bet365 и 1xBet.

Ninjas in Pyjamas – ENCE – 1 @ 2.37 во Bet365

Ninjas in Pyjamas е во директна пресметка со ENCE  за пласман во следната фаза од натпреварувањето. ENCE не игра како што се очекува од нви на турниров, па сите се надеваат на изненадување од страна на NiP, кој славеше на последниот меѓусебен дуел пред еден месец со 2-1. Наш предлог е 1 со коефициент 2.37 во Bet365.

GODSENT – Team Spirit – 1 @ 2.65 во 1xBet

GODSENT е во обид да се пробие меѓу тимовите кои бркаат пласман во нокаут-фазата, а за ривал го има незгодниот Team Spirit, кој беше поразен на последните две меѓусебн средби. На Team Spirit не му ни треба триумф бидејќи веќе се речиси пласиирании во Lower Bracket. Ние предлагаме 1 со коефициент 2.65 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*