Победа значи пласман во плејоф: FlyToMoon во директна пресметка со Cyber Legacy во Бирмингем

Се враќаме денеска со предлог-типови од светот на Дота 2, каде што се игра ESL One турнирот во Бирмингем, а денеска е последното колово групната фаза, по што ќе бидат познати учесниците во плејофот. Сите натпревари може да ги пронајдете на Bet365 и 1xBet.

HellRaisers – Winstrike – 1 @ 1.27 во 1xBet

HellRaisers има три победи и три порази на турнирот во Бирмингем, па им треба уште еден триумф за да се пласираат во нокаут-фазата, а за тоа ќе им „помогне“ Winstrike, кој нема зошто да се бори бидеќи досега запиша шест порази и елиминиран е од турнирот. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.27 во 1xBet.

FlyToMoon – Cyber Legacy – 2 @ 2.75 во Bet365

FlyToMoon ќе го игра дербито против Cyber Legacy, а победникот ќе обезбеди и пласман понатаму, па затоа не смее ниту една од екипите да си дозволи пораз во денешниот меч. Во меѓусебните дуели на тимовите резултатот е 1-1, а последен пат победи Cyber Legacy со 2-1 пред два месеци. Поради тоа ние ќе им дадеме предност на нив и наш предлог е 2 со коефициент 2.75 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*