Премиер Лига 27-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

Премиер Лига

Во англиската Премиер Лига викендов ќе се одигра 27-то коло, кое ќе ни донесе доста интересни средби. Во сабота ќе биде интересно, но главните дербија се во недела. Од обложувачки аспект пак има доста привлечни натпревари.

Манчестер Јунајтед – Ватфорд – ГГ

Би требало домаќинот да слави победа на овој меч, но можеби пречка за нив ќе биде заморот по гостувањето во Белгија во рамките на Лигата на Европа. Одиграа 1:1 со Бриж, а Солскер не настапи баш со премногу ротации. Ватфорд нема победа на последните четири меча и така ќе биде и после овој натпревар, но за нив секој бид е од големо значење во битката за опстанок. Предлагам да одиграте ГГ со коефициент 1.63 во 1хBet.

Вулверхемптон – Норвич – 1

Вулвс игра одлично во последно време. Славеа и во Лигата на Европа со 4:0 над Еспањол и речиси и да обезбедија пласман во следната фаза. Норвич е најблиску до Чемпионшип и тешко е да се верува дека можат да дојдат до бодови кај Вулвс кој сака излез во Европа и следната сезона. Предлагам да одиграте тип 1 со коефициент 1.58 во 1хBet.

Арсенал – Евертон

Доста интересен меч не очекува во Лондон на Емирати. Арсенал е фаворит, но по тешката победа над Олимпијакос во Атина, ќе биде тешко против Евертон. Откако дојде Анчелоти, Евертон се пропороди и ако продолжи вака ќе игра во Европа следната сезона, а искрено тие не се далеку ни од Лигата на Шампиони. Арсенал имаше четири ремија по ред, па конечно славеше победа минатото коло над Њукасл. Двете екипи се една до друга на табелата и овој меч е од голема важност и за едните и за другите. Би одиграл ГГ со коефициент 1.63 во Bet365.

Челзи – Тотенхем – ГГ

Големото градско дерби на Лондон се игра на Стемфорд Бриџ каде гостува тимот на Спарси. Но уште поинтересно е тоа што на тој стадион се враќа Мурињо кој оставо неизбришлива трага во Челзи. Челзи имаше повеќе време за да се спрема за овој меч, додека Спарси одиграа тежок натпревар против Лајпциг во Лигата на Шампиони и загубија со 0:1. Освен тоа домашниот терен е од големо значење на вакви мечеви, па затоа сосем оправдана е улогата на фаворит на Челзи. Но ова освен дерби ќе биде и директна битка за четвртото место на табелата, кое е од голео значее за двете екипи. Предлагам ГГ со коефициент 1.82 во 1хBet.

Барнли – Бурнемут – 1

Барнли е фаворит бидејќи игра во супер форма. На последните четири меча има три победи и тоа над Лестер, Манчестер Јунајтед и Саутемптон и реми со Арсенал. Во тој тежок распоред овој меч со Бурнемут изгледа најлесен. Гостите имаа две победи во низа но минатото коло загубија од Шефилд. Предлагам тип 1 со коефициент 2.10 во Bet365.

Кристал Палас – Њукасл – ППХ

Јас лично сезонава ги избегнувам натпреварите на кои игра Њукасл, бидејќи тоа е веројатно најнепредвидливата екипа сезонава. Тежок е и овој меч за обложување. Домаќинот долго време нема победа, а веќе нанижа три порази во низа. Њукасл пак беше декласиран од Арсенал минатото коло, а последната победа беше над Челзи пред четири кола. Би одиграл ППХ со коефициент 1.95 во Bet365.

Шефилд Јунајтед – Брајтон – 1

Најголемо изненадување сезонава е екипата на Шефилд. Сите очекуваа експресно испаѓање од лигата, но наместо тоа, сега екипата е на 6-то место пред екипи како Арсенал, Јунајтед, Евертон … Само два бода ја делат од четвртото место на табелата и колку тоа да звучи неверојатно, тоа е реално. Брајтон се бори за опстанок, но бодовите за тоа треба да ги бара на друго место, не кај цврстиот Шефилд. Би одиграл тип 1 со коефициент 2.00 во 1хBet.

Саутемптон – Астон Вила – ГГ

Саутемптон е фаворит на овој меч, но тимот е во лоша серија од три порази по ред на кој прими осум гола. Во слична ситуација е и Астон Вила која до крајот на сезоната ќе се бори за опстанок. Очекувам голови, а има и зошто. На последните шест меѓусебни средби, натпреварите секогаш завршувале со ГГ, а само два меча не завршиле со 3+. Така играат екипите и сезонава, а слабата одбрана на домаќинот и брзите крила на гостите ми гарантираат голови. Очекувам ГГ со коефициент 1.70 во 1хBet.

Лестер – Манчестер Сити – ГГ

Уште едно дерби во недела кое ќе биде директен дуел за второто место и покрај тоа што дури и доколку загуби, Сити ќе ја задржи втората позиција. Сити е фаворит и во тоа нема никаква дилема, но тешко е да се игра против Лестер сезонава кој потсетува на своите шампионски денови од пред неколку сезони. Долго време тие беа веднаш до Ливерпул, но имаа пад во формата. Сепак наредната недела Сити го очекува тежок меч во Лигата на Шампиони, а тоа покрај домашниот терен ќе биде предност за Лестер. Очекувам тие барем еднаш да ја тресат мрежата на противникот, па би одиграл ГГ со коефициент 1.57 во 1хBet.

Ливерпул – Вест Хем – 1-1

Што да се пише за овој натпревар. Ливерпул ќе слави победа и прашање е само каков тип да се одигра за да се дојде до подобар коефициент. Можете да пробаре со повеќе варијанти и комбинации како 1-1, 1-1 и 3+, можеби и 4+. Јас ќе одграм скромно, само 1-1 со коефициент 1.57 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*