Премиер Лига: Кој екипи ќе завршат во Топ 4 на крајот од сезоната

Премиер Лига

Ливерпул и Сити се секако фаворити сезонава во Премиер Лигата, но прашање е кој ќе стигне до Топ 4 на крајот покрај овие два тима. Челзи и Манчестер Јунајтед се фаворити за пласман меѓу најдобрите четири, но тука се и Тотенхем, Арсенал, Вулвс, Лестер …

Манчестер Јунајтед и Челси ја пронајдоа својата нозе форма крајот на сезоната, собраа 21 и 18 поени на последните девет натпревари. Додека новата сезона нема да ги прикажува истите нешта како густиот распоред од крајот на сезоната и петте замени, може да се случи се околу овие две екипи.

Лестер Сити, минатата сезона можеби ја пропушти најдобрата шанса да заврши во првите четири откако сезоната ја заврши очајнички, а долго време беше меѓу најдобрите. Нивната сезона беше добра, примија само 41 гол во својата мрежа, наспроти 54 гола во мрежата на Челзи на пример. Но тимот на Лампард сезонава ќе биде засилен во дефанзивата со доаѓањето на Тијаго Силва и Бен Чилвел, додека може да се случи тимот да има и нов голман пред затворањето на преодниот рок.

Одлични трансфери имаше и Манчестер Јунајтед. Солскер си создаде тим по свој мерак и сега нема да има алиби за евентуално слаби резултати. Покрај Ливерпул и Сити кои се апсолутни фаворити за трофејот и за пласман во Топ 4 екипи, Челзи и Јунајтед иаат најголеми шанси.

Бидејќи на ниту еден друг клуб не му е дадена поголема шанса од 25% да се пробие меѓу најдобрите четири, може да пробате со некои од останатите тимови, а според букмејкерите редоследот е следен: Вулверхемптон, Тотенхем, Арсенал, Лестер …

Мој предлог:

Челзи да заврши во Топ 4 @ 1.50 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*