Лига на Шампиони – Група Б: Баерн и Тотенхем за престиж, Олимпијакос и Ѕвезда за третото место

Група Б

Во групата Б од фудбалската Лига на Шампиони, Баерн Минхен и Тотенхем се сигурни патници во следната фаза и ќе одиграат еден опуштен меѓусебен дуел во Минхен. Но во Атина, Олимпијакос и Црвена Звезда ќе бијат битка за пласман на третото место и продолжување во Лигата на Европа.

Баерн Минхен – Тотенхем – 3+

Што и да одиграте, нема да погрешите. Сите опции се во игра за овој меч. Но едно е јасно, двете екипи си го имаат загарантирано пласманот во 1/16 финалето. Освен тоа, јасно е дека Баерн ќе биде прв, а Тотенхем втор, без разлика на резутатот од овој меч.

Постои голема веројатност дека ќе видиме и по некое ново име во двете екипи. Тие си ја завршија својата работа во Лигата на Шампиони за годинава и сега целосно се насочени кон домашните шампионати.

Мурињо добро стартуваше со Спарси, а сега ќе дебитира и во Лигата на Шампиони, но повеќе ќе размислува на мечот следниот викенд против Вулвс на гости кој е од огромно значење за тимот. Слична е и ситуацијата во Баерн кој има два порази по ред во Бундеслигата. Тие ќе мораат да слават против Вердер следниот викенд бидејќи се на очајното 7-мо место во Германија.

Ќе се игра без притисок и за мене тоа е доволно за да очекувам отворен меч со голови.

Наш предлог:

Да паднат Над 2.5 гола @ 1.34 во 1хBet

Олимпијакос – Црвена Звезда – 1

Е овој дуел е веќе од големо значење за двете екипи. На Олимпијакос му треба победа за да продолжи во Лигата на Европа, додека секој друг резултат и одговара на Црвена Звезда. Белградскиот тим има два бода повеќе, вкупно три бода освоени токму од победата над Олимпијакос дома со 3:1. Олимпијакос пак единствениот бод го освои против Тотенхем дома и сега е фаворит за победа.

Јсно е дека Црвена Звезда ќе игра дефанзивно и ќе ја чека својата шанса од контра напади, а има одлични фудбалери за тоа како Марин, Гарсија и Боакје. Но реално, се е на страната на домаќинот кој важи за сосема друга екипа кога игра дома. Одиграа реми со Спарси, а Баерн Минхен едвај победи во Атина со 2:3.

Очекувам дека квалитетот и домашниот терен ќе бидат доволни за победа на Олимпијакос, а доколку се сомневате во тоа можете да одиграте и на малку голови.

Наш предлог:

Победа на Олимпијакос @ 1.50 во 1хBet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*