Лига на Шампиони – Група Д: Атлетико со лесна задача, Леверкузен се надева на чудо

Група Д

Јувентус е сигурен патник во следната фаза од групата Д во Лигата на Шампиони. Но Атлетико Мадрид и Леверкузен се борат за второто место. Полесна задача сепак има тимот на Диего Симеоне.

Атлетико Мадрид – Локомотив Москва – 1-1

Се е јасно околу овој меч и јас немам никакви дилеми околу конечниот победник. Деламата е само каков тип да се одигра за да добиеме што подобар коефициент. Атлетико е втор и им треба победа и покјрат тоа што можат и со пораз да одат понатаму, но во тој случај ќе треба да се надеваат дека Јуве ќе го совлада Леверкузен во Германија. Симеоне е свесен дека мора по три бода и ќе нападне од самиот старт. Реално, тие се поквалитетен тим и играат на домашен терен.

Откако Леверкузен славеше во Москва со 0:2, сната јасно дека Локомотив нема шанси ниту за третото место поради послабиот меѓусебен дуел со германците. Тие сега патуваат во Мадрид без никакви амбиции и само да го одиграат својот последен натпревар сезонава во Европа.

Наш предлог:

Полувреме / крај 1-1 @ 1.64 во 1хBet

Баер Леверкузен – Јувентус – ГГ

Замислете, коефициентот за победа на Леверкузен е само околу 1.90. Во нормални околности, тоа би било нереално, а јас екако би одиграл двојка. Но сега Јувентус без разлика на резултатот од овој меч ќе биде лидер и патува во Германија само колку да ја комплетира групната фаза. Голема е веројатноста дека Сари ќе игра со вториот тим, или барем ќе направи големи ротации. Јуве загуби од Лацио минатиот викенд со 3:1, па сега треба целосно да се насочи кон Серија А каде лидерското место го презема Интер.

Без разлика на тимот, јасно е дека во него ќе се најдат големи фудбалски имиња како Рабиот, Де Шиљо, Чан, а веројатно и Дибала. Но тие нема да имаат преголеми мотиви.

Леверкузен има бод помалку од Атлетико Мадрид и мора да слави победа. Дури и во тој случај треба да се надева на кикс на мадридскиот тим против Локомотив Москва што е малку веројатно. Но германците сакаат да си ја завршат барем својата работа. Ќе тргнат офанзивно, но и Јуве ќе игра растеретено, без притисок. Очекувам интересен меч, но и голови.

Наш предлог:

Двете екипи да постигнат гол @ 1.67 во 1хBet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*