Дерби на денот: Напад на владетелите во фудбалот!

дерби на денот

Денес продолжуваат квалификациите за ЕУРО 2020, а овој пат за вас накратко го анализиравме дуелот помеѓу Исланд и Франција кој е закажан за вечер од 20:45.

Исланд: Фантастични партии на домашен терен!

Иако селекцијата на Исланд во последно време не игра како што треба, сите фанови на оваа селекција можат да бидат задоволни со фактот дека нивните фудбалери се уште имаат шанси за пласман на европското, а тоа е нивната основна цел. Слободно може да кажеме дека Исланѓаните изиграа според очекувањата во првите кола, но непријатно бевме изненадени после поразот од Албанија со резултат 4-2.

Франција: Владетели на фудбалот!

Што да се каже за Франција? Избраниците на Дешамп претходната година го освоија фудбалскиот свет и тоа сосема заслужено, бидејќи натпреварувањето го завршија без пораз. Моментално се наоѓаат на второто место на табелата во својата квалификациона група, но имаат исто бодови колку и Турција.  Треба да напомнеме дека на овој натпревар, Дешамп не може да смета на Мбапе, Лорис, Ернандез и Фекир, па нема сомнеж дека претстои тежок натпревар.

Предлог:

Иако Исланд е познат по добрите партии на домашен терен, сепак ние предност на овој натпревар им даваме на Французите, па како прв предлог ви нудиме 2 со квота 1.50 во Bet365. Похрабрите ги советуваме да пробаат со 2&ГГ со квота 3.50 во истата обложувалница.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*