Дерби на денот: Меси и дружината во поход по титула!

Буквално на почетокот на Копа Америка имаме и едно големо дерби помеѓу селекциите на Аргентина и Колумбија. Натпреварот помеѓу овие две фантастични репрезентации е закажан за 00:00 часот.

Аргентина: Дали е време за нешто големо?

Никогаш не е спорено дали Аргентина има квалитетен тим, дури и треба да се додаде дека оваа репрезентација пред почетокот на Мундијалот или Копа Америка спаѓа во најтесниот круг на фаворити за осовјување на трофејот, но нажалост мора да признаеме дека резултатите во последните години изостанаа. Имено, на минатогодишниот Мундијал, Аргентина одвај ја помина групата и тоа во последното коло со тешки маки победија против Нигерија. Треба да се истакне дека Аргентина после Мундијалот во Русија воглавно победуваше, но исто така имаше и неочекувани порази. Како и да е, Аргентина го има Меси во своите редови, па тоа им дава фаворитска улога.

Колумбија: Примарна цел е пролаз во втората фаза!

Колумбија има само една титула за првак на Јужна Америка, која е освоена на почетокот на овој век. На Мундијалот имаа проблеми во групната фаза, но некако успеаа да поминат во 1/8 финалето, а веднаш потоа беа запрени од Гордиот Албион. Од тогаш оваа селекција изигра 8 пријателски натпревари и генерално играа добро. Во последните два контролни натпревари, Колумбија изигра одлично и победија со идентичен резултат од 3-0. Нападот ќе го красат фантастичните Фалкао и Запата и најверојатно ќе ги гледаме од првата минута на теренот.

Наш предлог

Неверојатен е фактот тоа што Меси досега нема освоено ниту еден трофеј со Аргентина, а сигурно е дека ќе нема многу прилики да го направи тоа. Како прв предлог ви предлагаме победа за Аргентина со кеофициент од 2.15 во Bet365, а љубителите на голови ги советуваме да изиграат ГГ  во истата обложувалница со коефициент од 2.00.

*ИГРАЈ ВО НАЈДОБРАТА ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦА*

Регистрирај се на Bet365 и добиј одлични коефициенти

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*