Дерби на денот: Во Белград воопшто не е лесно!

Во вторник на програмата се реванш натпреварите од квалификациите за пласман во ЛШ, а за вас издвоивме дуел кој се игра во Белград каде што Црвена Звезда ја дочекува екипата на Судува.

Црвена Звезда: Мора многу поодбро!

Фудбалерите на Црвена Звезда минатата сезона после многу обиди конечно стигнаа до пласман во најквалитетното европско  клубско натпреварување во кое ниту малку не се обрукаа бидејќи успеаа да го победат Ливерпул кој покасно стигна до шампионската титула во Европа. Конкретно за овој дел, односно во првиот натпревар во Литванија црвено-белите потфрлија и слободно може да кажеме дека Судува беше поблиску до триумф, бидејќи во второто полувреме промашија неколку одлични прилики. Мора да нагласиме дека во Белград, Црвена Звезда ќе биде со истиот тим како и во Литванија.

Судува: Приоритет е националниот шампионат!

И во врвот на оваа екипа се свесни дека квалификациите за ЛШ на оваа екипа е само награда за тоа што го прават во последните неколку сезони. Имено, оваа екипа освои шампионска титула во 2017 и 2018 година, а на вистински пат се тоа да го направат и оваа сезона, бидејќи моментално ја имаат лидерската позиција. Мора да признаеме дека во првото полувреме од првиот натпревар против Звезда, Судува беше доста послаб ривал, но веќе во второто полувреме покажаа карактер и издржаа да не примат ниту еден гол. Шанса за поправен имаат, но веруваме дека немаат кој знае колкави шанси против српскиот шампион.

Наш предлог:

Сигурно е дека избраниците на Милојевиќ од првата минута ќе сакаат да покажат сила и да им докажат на Литванците дека во Белград е многу потешко, а очекуваме брз гол. Поради тоа предлагаме 1-1 со коефициент од 1.50 во 1xBet. Похрабрите ги советуваме да испробаат со 2+ прво полувреме, а за тоа коефициентот изнесува 2.25 во истата обложувалница.

*Одлична можност за нов почеток*

ЕКСКЛУЗИВНО: Регистрирај се во 1XBET  денес и добиј 100 евра бонус

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*