Дерби на денот: Домаќинот е сигурен за во 1/2 финале!?

Вечер после полноќ не очекува и првиот натпревар од ¼ финалето на Копа Америка каде што силата ќе ја мерат селекцитие на Бразил и Паргвај.

Бразил: Примарната цел е остварена!

Мора да се признае дека Бразил не блеска на овој турнир кој се одржува во нивната земја, но барем ја остварија примарната цел, а тоа е пласман во нокаут фазата. Во првото коло многу потешко ја совладаа селекцијата на Боливија отколку што очекуваа. Немаше голови во првото полувреме, но сепак во вториот дел беа убедливи и победија со 3-0. Потоа следуваше дуелот против Венецуела, но за жал тука немаше голови и натпреварот заврши без победник. За  овој дуел, селекторот не може да смета на услугите на Касемиро кој е суспендиран поради втор жолт картон, па на него место очекуваме да излезе Фернандињо кој не е за потценување.

Паргвај: Многу среќа за оваа репрезентација!

Паргвај веќе се пласира во ¼ финалето од Копа Америка, а да бидеме искрени, тие тоа не го заслужија. Имено, оваа селелкција во групната фаза во три кола не победи ниту еднаш, па поради тоа и не вреди да биде дел од ¼ финалето, но работите се такви какви што се. Иако во првото коло имаа предност од 2-0 против Катар, сепак на крај успеаа да примат два гола и натпреваро да заврши без победник. Второто коло им беше голем успех иако не победија, но ремизираа против силната Аргентина, а веќе во последното коло изгубија од Колумбија.

Предлог

Секако дека Бразил е апсолутен фаворит на овој натпревар, но имаме и мислење дека и Паргвајците ќе сакаат да се докажат. Поради тоа како прв предлог ви предлагаме ГГ со коефициент од 2.68 во 1xBet, а похрабрите ги советуваме да испробаат Х-1 со квота од 4.00 во истата обложувалница.

*Одлична можност за нов почеток*

ЕКСКЛУЗИВНО: Регистрирај се во 1XBET  денес и добиј 100 евра бонус

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*