Драстичен пад на квотите: Еве кој е најголем фаворит за Афричкиот Куп на Нации!

Во Афричкиот Куп на Нации бевме сведоци на многу изненадувања во поглед на резултатите и елиминациите, па откако отпадна првиот фаворит, Египет, коефициентите во обложувалниците драстично се намалија.

Овој турнир веќе влегува во завршната фаза од 1/4 финалето, па многу селекции се елиминирани, а тоа предизвика пад и промена на квотите.

Според Bet365 улогата на фаворит за титула сега ја има селекцијата на Сенегал со коефициент 2.50. Второто место е за Алжир со квота 4.50, додека третата позиција ја има Нигерија со квота 5.00.

Доколку се обложите на тоа дека Брегот на слоновата коска ќе ја земе титулата ќе си добиете коефициент 8, а титулата за Тунис се цени со квота 9.00. Најголем аутсајдер е селекцијата на Мадагаскар со квота 34.

*ИГРАЈ ВО НАЈДОБРАТА ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦА*

Регистрирај се на Bet365 и добиј одлични коефициенти

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*