Дерби на денот: „Лудиот“ Кирјос против „Бикот од Мајорка“

Без никаков сомнеж, најинтересниот меч од досегашниот тек на Вимблдон не очекува денес во дуелот помеѓу Ник Кирјос и Рафаел Надал.

Ник Кирјос: Ако го исконтролира „лудилото“, на Надал не му се пишува добро!

Што да кажеме за Ник Кирјос, а да немате слушнато? Се работи за најконтроверзниот тенисер, не само на денешницата, туку општо во тенисот. Австралиецот со грчеко потекло поседува талент за самиот врв на АТП листата, а зошто е далеку од тоа, може да се заблагодари само на својата „луда“ глава. Кирјос и сам признава дека тенисот му е забава и дека повеќе сака да игра кошарка, но пари да заработува со рекетот во рака. Очигледно дека има премногу, бидејќи понекогаш и не се труди многу за дополнително да заработи. Прави многу „катастрофални потези“ така што ги фрла столиците на терен или пак воопшто не се појавува на турнирите. Веруваме дека на овој меч ќе биде посебно мотивиран.

Рафаел Надал: „Бикот од Мајорка“ знае – во овој натпревар победува „главата“

Убедени сме дека Надал ја направи добро познатата гримаса кога дозна дека во второто коло го очекува Кирјос. Не само затоа што Австралијанецот може да му направи проблеми, туку и поради притисокот и енергијата која ја шири наоколу. Тој притисок е многу поразличен од оној кога се сретнуваат во финале со Федерер или Ѓоковиќ. Шпанецот ги прескокна сите турнир на трева после титулата на земја, но дали тоа е добра практика ќе видиме наскоро. Во провото коло имаше противник кој не е за потценување, но сепак го доби со три сета.

Наш предлог

За да предложиме нешто посигурно би требало да знаеме на кој нога е станат Ник Кирјос. Далеку од тоа дека тој е главен на овој натпревар, но ова би можело да биде дуел кој ќе трае неколку сати и резултатот да биде 3-2, а може многу лесно Надал да победи со 3-0. Како прв предлог ви даваме -40.5 гемови со коефициент од 1.75 во 1xBet, a похрабрите ги советуваме да пробаат со точен резултат 3-1 за кој ќе си добиете коефициент од 3.45 во истата обложувалница.

*Одлична можност за нов почеток*

ЕКСКЛУЗИВНО: Регистрирај се во 1XBET  денес и добиј 100 евра бонус

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*