Дали Швеѓаните и денес ќе ја „испочитуваат“ традицијата и ќе не почестат со одличен коефициент?

традиција

Денес од 19:00 во рамките на шведската дивизија 2 Норланд се сретнуваат екипите на Питеа и Тафтеа.

Питеа се наоѓа на 6-та позиција со вкупно освоени 22 бода и учинок од 6 победи, 4 реми и 3 порази.

Тафтеа е нешто полошо пласирана односно ја зазема 9-та позициај со вкупно 15 бода кои ги има освоено преку 4 победи, 3 реми и 6 порази.

Традицијата на меѓусебните натпревари од овие два ривали укажува на отворени и ефикасни натпревари, па ако продолже и денес таа традиција сигурно е дека ќе наплтиме супер коефициент.

Имено, во последните 4 меѓусебни натпревари секогаш постигнати се повеќе од 3 гола, а исто така и двата тима постигнуваат најмалку по еден гол.

Наш предлог:

ГГ3+ @ 1.85 во William Hill

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*