Дерби на денот: Голден Стејт – Торонто – шести натпревар во финалната серија!

Големото финале на НБА лигата ги оправда нашите очекувања и ни донесе голем број борби помеѓу истокот и западот. Голден Стејт и Торонто играат вечер во 03:00 после полноќ, а убедени сме дека ни претстои голем спектакл.

Голден Стејт: Екипата го изгуби Дурент, но доби продолжение на серијата и шанса да се бори за прстен!

Екипата на Голден Стејт оваа сезона покажа дека повторно станува збор за шампионски состав. Тоа го докажаа и во овој плеј оф и петти пат по ред се во големото финале. Сепак, работите во ова доигрување не се случуваа онака како што Голден Стејт посакуваше. Се случија неколку повреди и тоа на главни играчи, а најголем хендикеп е повредата на најдобриот играч Кевин Дурент. Тој се повреди против Хјустон, но се врати на минатиот натпревар во финалната серија, одлично започна, но во втората четвртина доживеа поврата на Ахиловата тетива и сега му следи пауза од скоро една година. Тоа е голем удар за тимот и пред се за самиот играч.

Торонто: Меч топка за тимот од Канада, но притисокот расте!

Oд ова лето започна нова ера за екипата на Торонто. Кавај Ленард стигна во Канда и тоа засега се покажа како одличен потех на управата. Овој тим со години наназад игра специфична кошарка, особено на домашниот паркет каде што е тешко да се победат. Моментално е повреден Лаури, но кога ќе се врати тој во форма, Торонто ќе биде еден од главните конкуренти за освојување на НБА лигата. Кавај Ленард е апсолутен лидер на овој тим во сите сегменти и доколку Торонто го совлада Голден Стејт, без сомнеж ќе биде МВП ова финале.

Наш предлог:

Голден Стејт на овој меч е благ фаворит, па обложувалницата на William Hill за нивна победа нуди коефициент 1.69. Исто така ние сметаме дека и домаќините ќе постигнат +105.5 поени, па во истата обложувалница за тоа ќе си добиете коефициент 1.72.

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*