ТИП НА ДЕНОТ: (16.05.2019,18:00) МЈОНДАЛЕН – ЛИЛЕСТРОМ

ЕФИКАСЕН ДУЕЛ ВО НОРВЕШКА

Норвешка, Прва лига 16.05.2019: Мјондален – Лилестром ТИП ГГ

Резултат: 2-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Мјондален и Лилесторм од рамките на норвешката елитна фудбалска лига. Домаќините играат доста шарено оваа сезона, а исто така и непредвидливо, па не е ни чудно што се наоѓаат на средината на табелата. Истото важи и за гостите, бидејќи со позициите се еден под друг. Освен тоа и двете екипи се дефанзивно слаби, па очекуваме ефикасен натпревар. Наш предлог е гол-гол, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.60.

УСПЕШНОСТ MAJ: 9/15

МЈОНДАЛЕН – ЛИЛЕСТОРМ ГГ
Регистрирај се за БОНУС во 1xBet ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*