Последните седум меѓусебни натпревари им се реми: Продолжуваат и денес?

традиција

Денес од 13:30 часот, се сретнуваат екипите на Персиб и Арема, меч кој се игра во рамките на Индонезија Прва Лига.

Персиб го дели првото место на табелата со скор 10-5-5 и гол разлика од 31:19. На домашен терен имаат скор од 7-1-1 и гол разлика од 15:13.

Арема го заземаат 13-то место со скор 6-7-7 и гол разлика од 30:27. На гостувањата имаат скор од 2-1-7 и гол разлика од 11:16.

Што се однесува до меѓусебните натпревари, дури на последните 7 дуели на овие две екипи, резултатот е реми.

X @ 4.30 во Coinbet24 (7 од последните7)

Изиграј го овој натпревар во Coinbet24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*