Во меѓусебни дуели гостите не знаат за пораз уште од 2013 година!

традиција

Денес од 13:45 ќе се изигра натпреварот од 5-то коло во група А од Арабскиот Гулф Куп во кој ќе се сретнат Диба и Ал Ахли.

Диба моментално е на претпоследната шеста позиција со три победа освоени преку 1 победа и 2 порази.

Ал Ахли се наоѓа на тратата позција бидејќи на три натпревари остварија 2 победи и 1 пораз, па така имаат шест бода.

Екипата на Ал Ахли нема претрпено пораз од овој ривал на ниту една од последните шест изиграни натпревари во изминатите три години.

Наш предлог:

Конечен исход – Победа за гостите @ 1.68 во 1xBet

Изиграј го овој натпревар во 1XBET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*