Традиционално овие екипи играат отворен фудбал!

традиција

Денес од 18:00 во рамките на 24-то коло од белгиската Јупилер лига ќе се сретнат екипите на Стандард и Андерлехт.

Стандард е на четвратата позиција со вкупно освоени 40 бода преку 11 победи, 7 реми и 5 порази.

Андерлехт е на петтата позиција со вкупно 37 бода. Неговот учинок е 11 победи, 4 реми и 8 порази.

Овој натпревар го зедовме во предвид бидејќи во последните четири меѓусебни натпревари на овие ривали секогаш има голови, односно знакот гол-гол е виден на секој од нив.

Наш предлог:

Гол-гол @ 1.68 во Bet365 (4 oд последните 4)

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*