ТИП НА ДЕНОТ: (16.02.2019,20:30) АTAЛАНТА – МИЛАН

ОТВОРЕНА ИГРА ВО БЕРГАМО

Италија, Серија А, 16.02.2019: Аталанта – Милан ТИП ГГ

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Аталанта и Милан од рамките на италијанската Серија А. Овде ни претстои еден итнересен дуел бидејќи станува збор за средба на две екипи кои во последно време играат одлично. Аталанта се покажа како квалитетна екипа, а доказ за тоа ни се резултатите неколку кола наназад. Од друга страна Милан со новите Пјонтек и Пакета како да се прероди. Како и да е овде очекуваме отворен дуел со голови. Наш предлог е гол-гол, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.70.

УСПЕШНОСТ ФЕВРУАРИ: 11/15

АТАЛАНТА – МИЛАН ГГ
Регистрирај се за Бонус ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*