Традицијата наговестува мирен и неефикасен натпревар!

традиција

Денес од 21:30 во рамките на 31-то коло од Премиер лигата на Јамајка се сретнуваат екипите на Кавалер и Харбур.

Кавалер моментално е на 4-та позиција со вкупно 50 бода кои ги има освоено преку 13 победи, 11 реми и 6 порази.

Харбур од друга страна ја има 10-та позиција со учинок од 6 победи, 13 реми и 11 порази, па досега имаат собрано 31 бод.

Ниту едната, ниту другата екипа не игра офанзивен фудбал оваа сезона, а тоа го докажуваат и натпреварите наназад, па се надеваме дека и денес ќе продолжи таа традиција.

Наш предлог:

Вкупно голови – ПОД 2.5 @ 1.55 во Bet365

*ИГРАЈ ВО НАЈДОБРАТА ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦА*

Регистрирај се на Bet365 и добиј одлични коефициенти

Сподели

Be the first to comment

Leave a Reply