Во Грција повторно мирен и неефикасен натпревар!?

традиција

Денес од 18:00 во рамките на 15-то коло од грчката Супер Лига се сретнуваат екипите на Ксанти и Арис.

Ксанти моментално е на 6-та позиција со вкупно освоени 24 бода преку 6 победи, 6 реми и 5 порази.

Арис е нешто полошо пласиран, односно ја има 8-та позиција со учинок од 7 победи, 2 реми и 8 порази, па на тој начин има освоено вкупно 23 бода.

Интересно за овие екипи е тоа што наназад 7 натпревар кога се сретнале никогаш не е надмината границата од над 2.5 гола.

Наш предлог:

Вкупно голови 2.5 – ПОД @ 1.45 во Bet365

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*