Премиер Лига 20-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Премиер Лига

Вообичаено Англичаните не одмараат во овој период од годината. Во англиската Премиер Лига ќе се одиграат натпреварите од 20-то коло, почнувајќи од 1-ви Јануари, завршувајќи на 3-ти со големото дерби меѓу Манчестер Сити и Ливерпул.

Евертон – Лестер – ГГ @ 1.80 во Coinbet24

Ова ќе биде првиот натпревар во новата 2019 година во англиската Премиер Лига. Не е некое дерби, но дефинитивно ова ќе биде меч со многу возбудувања и неизвесност. Евертон се наоѓа во слаба форма во моментов, а пак Лестер игра топло ладно и може да победи против најголемите фаворити, а да загуби од аутсајдерите. Сакаме 2019 година да почне со многу голови, па затоа ќе одиграме дека ќе паднат голови и на двете страни.

Арсенал – Фулам – 1 @ 1.34 во 1хBet

Како одигра Арсенал против Ливерпул, па сега дури прашање е дали е реално да се очекува лесна победа против Фулам. Сепак Емери има сила и знаење да го врати својот тим по поразот во дербито од 5:1, а Фула е како створен за такво нешто. Гостите три меча по ред немаат пораз и се издигнаа малку на табелата, но во незгодно време одат во Лондон кај Арсенал.

Кардиф – Тотенхем – 2 @ 1.49 во 1хBet

На големо изненадување на сите, по неверојатната серија на Тотенхем тие загубија на домашен терен со 1:3 од Вулверхемптон. И не е загрижувачки само поразот, туку и слабата игра. Вулфс беше поконкретен противник и поседот на топка на Спарс кој беше доста добар беше залуден. Доколку Покетино сака да остане што подолго во трката за лидерската позиција мора да слави на овој меч против Кардиф кој пак е доста солиден на домашен терен.

Бурнемут – Ватфорд – ГГ @ 1.59 во Coinbet24

Дуел на две позитивни изненадувања сезонава. Меч во кои ќе се судрат две екипи кои ги надминаа дури и своите очекувања досега. Но и меч на две екипи кои имаат пад на формата. Ќе биде ова интересен меч, а дефинитивно нема да изостане ниту неизвесноста. Од тој аспект ова е и тежок меч за типување. Бурнемут има предност што е домаќин, но свежината ќе биде на страната на Ватфорд кој има пиширок играчки кадар.

Челзи – Саутемптон – 1-1 @ 1.84 во Coinbet24

Се е на страната на Челзи на овој дуел. Ова е меч во кои свежината ќе дојде до израз, пред се поради големиот играчки кадар на Сари и неговата можност за ротации. Такво нешто не може да си дозволи екипата на Саутемптон. Челзи сеуште е сигурен на местата кои водат во Лигата на Шампиони и ако сака да го сочува тоа ќе мора да слави на натпреварите како овој.

Хадерсфилд – Барнли – 1 @ 2.20 во 1хBet

Дерби на дното на табелата, помеѓу двете последни екипи во моментов во англиската Премиер Лига. Хадерсфилд има сезона за заборав и ако продолжи во овој стил нивното испаѓање од лигата ќе биде загарантирано и ќе дојде многу рано. Тимот досега собра само 10 бода, но ништо подобар не е ниту Барнли кој ја има втората најслаба одбрана во лигата. На вакви дуели голема предност имаат домашните екипи и затоа веруваме дека Хадерсфилд конечно ќе победи.

Вест Хем – Брајтон – 1 @ 1.97 во Coinbet24

Домаќинот имаше очаен старт на сезоната, па влезе во неверојатно добра форма. Таа форма трае сеуште а нивниот предводник Мануел Пелегрини се чини го најде рецептот за успех. Брајтон одигра добри два меча по ред во Бижиќната програма, но тешко дека истите 11 фудбалери ќе можат да врзат добри три меча во толку краток временски интервал.

Вулверхемптон – Кристал Палас – 1 @ 2.07 во 1хBet

Вулвс славеше против Тотенхем на гости пред неколку дена со 1:3. Одигра одличен меч надигрувајќи го големиот фаворит на негов терен. Ако одигра на исто или барем на слично ниво и овој пат, би требало да слави победа. Гостите загубија од Челзи пред неколку дена, а нивниот замор на тој дуел беше очигледен. Ние очекуваме дека мотивираните домаќини ќе продолжат со успешната серија.

Њукасл – Манчестер Јунајтед – 2 @ 1.75 во 1хBet

Како добро одигра Јунајтед на предходните два меча под водство на Солскер, Њукасл би требало да стравува. Тренерската смена на Мурињо дојде во незгоден момент, пред Боксинг деј но Солскер добро се справува до сега. Јунајтед изгледа многу поофанзивно, некои од играчите добија поголема слобода и веројатно тоа беше она што му фалеше на овој тим. Тимот постигна многу голови во последните три меча и јасно е дека Њукасл ќе има тешка задача да остане непоразен.

Манчестер Сити – Ливерпул – ГГ @ 1.53 во Coinbet24

Дербито на 20-то коло ќе се одигра на 3-ти Јануари. Сити и Ливерпул, двете екипи кои се најсериозни претеденти за титулата и покрај тоа што бодовната разлика во однос на Ливерпул значително се зголеми во предходните неколку кола. Пеп и Сити го имаат најлошиот период досега, изгубија многу бодови и ова ќе биде нивна последна шанса за задржување на трката по трофејот. Доколку Ливерпул победи, ќе следиме многу подосадна сезона до крајот. Со реми неизвесноста ќе остане, но нема да биде многу голема, додека ако слави Сити дефинитивно ќе следиме интересна сезона до крајот.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*