Тикет на денот (среда, 02.01.2019)

тикет на денот

Понудата за вториот ден од 2019 не е толку лоша. На терен ќе ги видеме премиерлигашите, а освен нив и Португалците.

Брага – Маритимо – 1&Т12+ @ 1.43 во 1xBet

Брага држе чекор со водечките екипи во португалската лига, Спортинг има предност од бод, а Бенфика од два. Единствено шампионот Порто се оддалечи на шест бода разлика. Што се однесува до гостите, тие се во исклучително лоша форма и се наоѓаат на долниот дел од табелата, веднаш над границата. На гостувањето кај Брага немаат никакви шанси, па затоа ние типуваме дека домаќинот ќе слави со два постигнати гола.
Регистрирај се на 1XBET

Вест Хем – Брајтон – 1 @ 1.95 во Coinbet24

Малку изненадувачки Вест Хем беше поразен од Барнли. Скоро и да не пружија отпор домаќините во тој натпревар. Сега на гости има доаѓа Брајтон, кој во претходното коло забележа доста важна победа над Евертон. Вест Хем беше во серија од четири врзани победи, но во последните три натпревари доживеа два порази. Победата над Брајтон им се наметнува како императив и веруваме дека ќе ја остварат.
Регистрирај се на Coinbet24

Беранкис – Лајовиќ – 2 @ 1.77 во Bet365

Веруваме во балканскиот тенис, иако противникот не е воопшто наивен. Литванецот преброди две квалификациски кола од главниот жреб во Доха, а во првото коло го елиминира Гофан. Литванецот често игра на челинџер, а на АТП нема воопшто добри резултати.  Лајовиќ е вториот рекет на Србија, а имаше одличен период минатата година, па веруваме дека ќе стигне до победа на овој натпревар.
Регистрирај се на Bet365

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.93

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*