Средбите на овие две селекции секогаш се „досадни“ и без многу голови!

традиција

Денес од 18:00 во рамките на репрезентациските пријателски натпревари ќе се сретнат селекциите на Катар и Иран.

Катар во последните пет натпревари има запишано 3 победи, 1 пораз и едно реми, а притоа само на еден натпревар видени се повеќе голови.

Иран е без пораз во последните пет дуели, односно во тој временски рок има запишано 3 победи и 2 реми.

Интересно е тоа што кога се сретнуваат овие две селекции немаме можност да видиме многу голови. Имено, на последните пет дуели, не е надмината границата од над 2.5 гола по натпревар.

Наш предлог:

Вкупно голови 2.5 – ПОД @ 1.50 во 1xBet

Изиграј го овој натпревар во 1XBET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*