Традиционално играат гол-гол, а денес коефициентот е повеќе од одличен!

традиција

Денес од 17:45 во рамките на 11-то заостанато коло на алжирската прва лига се сретнуваат екипите на УСМ Алжер и Сетиф.

Домаќините моментално се лидери на табелата и се во одлична форма и досега имаат остварено скор од 10 победи, 3 реми и 1 пораз.

Гостите пак ја имаат 5-та позиција со скор од 6 победи, 3 реми и 5 порази со гол разлика од 16:12.

Интересно за овие две екипи е тоа што во последните 11 меѓусебни натпревари, на 10 од нив е виден по еден гол во двете мрежи.

Наш предлог:

Двата тима да постигнат гол – ДА @ 2.10 во Bet365

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*