Ефикасен натпревар во Франција 2!?

традиција

Денес од 20:45 во рамките на француската втора лига се сретнуваат екипите на Ленс и Ниорт.

Ленс е на петтата позиција со вкупно освоени 42 бода преку 12 победи, 6 реми и 7 порази.

Ниорт е на 10-та позиција со вкупно 35 бода кои ги има освоено преку 9 победи, 8 реми и 8 порази.

Интересно за овој натпревар е тоа што во последните 4 меѓусебни дуели, видени се исклучително ефикасни натпревари, односно на сите од нив по еден гол постигнуваат двете екипи.

Наш предлог:

Гол-гол @ 2.20 во Bet365

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*