ТИП НА ДЕНОТ: (21.12.2018,20:30) ДОРТМУНД – МЕНХЕНГЛАДБАХ

тип на денот

ДЕРБИ ВО ГЕРМАНИЈА

Германија, Бундеслига, 21.12.2018: Дортмунд – Менхенгладбах ТИП Г.Г

Резултат: 2-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Дортмунд и Менхенгладбах од рамките на Бундеслигата. Ова ќе биде дуел на двете екипи кои го заземаат првото и второто место на табелата. Дортмунд игра со полна пареа и има предност од 6 бода за разлика од денешниот конкурент. Од друга страна Менхенгладбах пријатно не изненади со своите позитивни резултати, па затоа и ја има втората позиција. Наш предлог е гол-гол, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.57.

УСПЕШНОСТ ДЕКЕМВРИ: 12/20

ДОРТМУНД – МЕНХЕНГЛАДБАХ ГГ
Регистрирај се за Бонус ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*