Премиер Лига 22-ро коло: Најава, анализа и предлог типови

Премиер Лига

Викендов продолжуваат натпреварите во англиската Премиер Лига каде на програмата е 22-то коло. Не очекуваат доста интересни дуели, едно големо дерби и многу неизвесност. Следува кратка анализа за секој меч поединечно како и предлог типови.

Вест Хем – Арсенал – 2 @ 2.06 во 1хBet

Арсенал е фаворит за победа, а коефициентот е одличен. Свои шанси на овој меч ќе има и Вест Хем. Тимот игра добро во последно време за што доволно говори и нивната позиција на табелата. Во моментов се на 10-то место, но се чини дека нема што да бараат на овој меч. Без разлика на се, ние не сакаме да го испуштиме коефициентот за победа на Арсенал.

Брајтон – Ливерпул – 2-2 @ 1.90 во 10Bet

Минатото коло Ливерпул загуби од Манчестер Сити и тоа беше нивни прв пораз сезонава. Клоп нема да дозволи лош резултат на два меча по ред, а за нив лош резултат ќе биде и реми. Брајтон нема пораз на три натпревари по ред, но ќе биде чудо ако остане непоразен против Ливерпул. Можете да пробате неколку варијанти за да добиете подобар коефициент.

Барнли – Фулам – 0-2 @ 1.83 во 1хBet

Овој меч ќе биде можеби еден од најнеизвесните во ова коло во Англија. Фулам ја подигна својата форма по доаѓањето на Раниери, а пак Барнли има серија од две победи по ред за прв пат оваа сезона. Сепак и двете екипи сеуште се во опасната зона и од сега е јасно дека ќе се борат за опстанок. Затоа овие меѓусебни дуели се многу значајни за екипите од тој дел од табелата, а влогот е преголем.

Кардиф – Хадерсфилд – 1 @ 2.28 во 10Bet

Кардиф е едно место над зоната за испаѓање, додека Хадерсфилд е убедливо најслабиот тим во лигата. Ќе биде чудо доколку оваа екипа успее да обезбеди опстанок оваа сезона. Според тоа и овој меч е сличен на оној меѓу Барнли и Фулам, но тука Кардиф има многу поголема предност за победа. Кардиф е домашна екипа и сезонава во Велс веќе забележа четири победи. Би требало уште еднаш да ја искористат домашната предност.

Кристал Палас – Ватфорд – ГГ @ 1.84 во 10Bet

Дуел на две екипи кои играат топло ладно сезонава. Двете екипи можат да победат против најдобрите фаворити, но и да изгубат од најслабите екипи. Од таа гледна точка овој меч ќе биде крајно непредвидлив. Тешко е да се погоди конечниот победник, но тешко е да се одигра на голови. Сепак доста привлечен ни изгледа коефициентот за гол гол, па ние ќе се обидеме да го искористиме.

Лестер – Саутемптон – 1 @ 2.01 во 1хBet

Лестер игра се подобро и подобро, но нивниот проблем сезонава се вика домашен терен. Тие се многу подобри на гости, отколку дома. Овој уел со Саутемптон сепак е добра шанса да го поправат впечатокот пред своите навивачи. Но и Саутемптон е подобар на гости каде има две победи, наспроти едната победа на домашен терен. Гостите се полни со самодоверба по ремито против Челзи во минатото коло, но тешко дека тоа ќе биде доволно за добар резултат.

Челзи – Њукасл – 1-1 @ 1.67 во 10Bet

Челзи повторно забележа кикс во минатото коло и тоа против слабиот сезонава Саутемптон. Сари е лут на своите фудбалери и најави дека ќе има промени доколку Челзи не се врати брзо на победите. Сега се пред императив да победат и не би требало да имаат проблеми со Њукасл кој не знае за победа веќе на четири натпревари.

Евертон – Бурнемут – ГГ @ 1.67 во 10Bet

Гостите беа доста залетани по одличниот старт на сезоната и добрите резултати кои траеа до пред еден месец. Сепак тогаш стартуваше големиот пад во формата, а нивниот мал ростер на фудбалери не можеше да го издржи темпото во Божиќната програма. Евертон има ист број на бодови како Бурнемут, по 27 бода и овој меч може многу да значи за двете екипи. Домаќинот има предност, но Бурнемут тука ја гледа шансата за да се врати на добрите резултати.

Тотенхем – Манчестер Јунајтед – ГГ @ 1.53 во 1хBet

Ако овој дуел се играше пред еден месец, ќе одигравме чиста единица. Но Јунајтед под водство на Солскер игра неверојатно добар фудбал, напаѓачки, полетно и лесно. Тие постигнаа 14 голови на 4 натпревари под водство на норвежанецот но ова е прво дерби за него и тешко е да се предвиди како ќе изгледа тимот. Тотенхем е трет на табелата и се врати брзо на победите после шокот против Вулфс. Тие се фаворити поради повеќе фактори, но ние сметаме дека коефициентот за нивна победа не е вреден за ризикување.

Манчестер Сити – Вулверхемптон – 3+ @ 1.47 во 1хBet

Сити против сите екипи во Премиер Лигата е фаворит, можеби со исклучок на Ливерпул. Прашање е само што да се одигра за да се добие подобар коефициент. Сепак, Вулфс покажа дека знае да одигра на високо ниво против фаворитите и ќе биде тврд орев на овој меч. Би требало да следиме ефикасен меч и затоа се решивме да одиграме на голови.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*