Тикет за храбри (сабота, 14.07.2018)

тикет на денот

Покрај стандардниот „тикет на денот“, нашата редакција и денес ќе ви понуди тикет за љубителите на повисоки коефициенти.

Белгија – Англија 1 и ГГ @3,24 во 1xBet

Белгијците го имаат најдобриот напад на Мундијалот, но не успеаа да постигнат гол против Франција, па затоа ќе играат за бронза. „Црвените ѓаволи“ еднаш ја победија Англија во групната фаза, но овој натпревар ќе биде сосема поинаков. Англичаните тактизираа во првиот меч, а сега ќе сакаат да ја освојат бронзата. Тешко е да се одреди кој е фаворит во овој дуел, но веруваме дека ќе има голови на двете страни и на крајот ќе слави Белгија.

Кеми – Хонка 2-2 и 3+ @3.30 во 1xBet

Кеми е на последното место на табелата и се наоѓа во многу лоша форма, во серија е од 5 порази со ред. Хонка се наоѓа на 5-то место но заостанува само еден бод од местото кое води во Европа. Поради тоа овој натпревар за нив е од големо значење. Хонка се наоѓа во одлична форма и има само еден пораз на последните осум меча. Веруваме дека Хонка ќе има водство на полувреме и ќе победи на крај, притоа на мечот ќе има повеќе од 2,5 гола.

Вкупен коефициент на тикетот 10.6

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*