Лига на шампиони 1-во коло (1 дел): Најава, анализа и предлог типови!

лига на шампиони

Дојде и тој ден кога почнува новата сезона на најелитното фудбалско натпреварување во фудбалот.

Барселона – ПСВ – 1/1 3+ @ 1.80 во 1xBet

Каталонците се „гладни“ за европски трофеј, а притоа секако ние мислиме на Лигата на шампиони. Сите во Барселона се надеваат дека ова ќе биде таа сезона, но знаат дека тоа ќе биде доста неизвесно. За викендот победија на тешко гостување во Сан Себастијан, па не гледаме причина зошто холандскиот противник да не биде поразен.

Интер – Тотенхем – 2 @ 2.60 во Bet365

Во рамките на ЛШ дерби натпревар ќе се игра на „Меаца“, а се сретнуваат екипите на Интер и Тотенхем. И двете екипи претрпеа порази во домашните лиги, па утеха ќе бараат во ЛШ. Како и да е само едните можат да бидат задоволни, а според моменталната ситуација сметаме дека Англичаните ќе слават во Италија.

Клуб Бриж – Дортмунд – Г.Г @ 1.65 во Coinbet24

Според нас, ова е еден од најнеизвесните натпревари. Рејтингот на гостите е голем, но „милионерите“ не се истата екипа која играше финале пред неколку години. Сведоци сме и на лошата сезона кога не успееа да изборат пролаз во нокаут фазата. Белгијците не се тим кој може да ги уплаши великаните, но знаат и да изненадат. Победникот е неизвесен, па затоа очекуваме по еден гол на двете страни.

Mонако – Атлетико Мадрид – 2 @ 1.80 во Bet365

Овие две екипи имаат големи проблеми со повредени играчи, а тоа се одрази на стартот на сезоната во домашните првенства. Очекувавме „јорганџиите“ да бидат единствени конкуренти на Барселона во Шпанија, но тие во претходните две кола освоија само бод и тоа со голот на Морено во последните секунди против Еибар на Ванда Метрополитано. Монако е свесен дека титулата и оваа година ќе замине во рацете на ПСЖ, па затоа учеството во ЛШ им е доволно.

Црвена Звезда – Наполи – 3+ @ 1.88 во 1xBet

Најизгледни шанси за бодови во ова натпреварување, Звезда има против Наполи и тоа на домашен стадион, бидејќи после Наполи доаѓаат Ливерпул и ПСЖ. Звезда одлично се засили, но тоа не е доволно за европските гиганти. За Наполи нема што да се каже многу. Замина Сари, а него го наследи искусниот „волк“ Карло Анчелоти. Гостите се фаворити, но стадионот ќе биде полн до последно седиште и сите ќе ја бодрат Звезда.

Ливерпул – ПСЖ – 4+ @ 2.26 во Coinbet24

Средба на два големи великани, а да бидеме искрени нема да бидеме изненадени ако овие две екипи ги видеме на Ванда Метрополитано следната пролет. Играчкиот потенцијал на двете екипи е огромен, а за нападот да не зборуваме. Во такви околности головите се неизбежни, па затоа на овој дуел очекуваме најмалку четири погодоци.

Галатасарај – Локомотивa Moсква – Г.Г @ 1.95 во Bet365

Mногу експерти оваа група ја оценија како најслаба, но и најнеизвесна. Натпреварот во Истанбул ќе биде помеѓу Галатасарај, повратникот во ЛШ и Локомотива од Москва  која го направи најголемото изненадување минатата сезона во руската лига. Наш предлог за овој дуел е дека двата тима ќе постигнат барем по еден гол.

Шалке – Порто – Г.Г @ 1.83 во Coinbet24

Црни облаци се зададоа над Гелзенкирхен во Бундеслигата. Таман што фановите почнаа фудбалерите да ги доживуваат како богови, тие го запишаа најлошиот старт во домашното натпреварување.  Од друга страна Порто ја врати тиулата и тоа засега им е доволно. Најлогичен избор за овој дуел ни изгледа типот гол-гол.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*