Секогаш играат 0-2 гола: Продолжува традицијата и денес?

традиција

Денес во рамките на 28-то коло од првиот ранг на финската „Веикауслига“ ќе биде и натпреварот помеѓу ВПС и Илвес.

Домаќините моментално се наоѓаат на шестата позиција на табелата со досега освоени 38 бода, додека гостите се на петтото место со 40 бода.

традиција

На претходните девет меѓусебни дуели на овие два ривали, не се постигнати многу голови, односно никогаш не е надмината граница од над 2.5 гола по натпревар.

0-2 гола @ 1.62 во Bet365

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*