Иако прикажуваат ефикасни натпревари, овој пат очекуваме 0-2 гола, а коефициентот е супер!

традиција

Во рамките на 27-то првенствено коло од првата лига на финскиот фудбал се сретнуваат екипите на ХЈК Хелсинки и Мариенхам.

Домаќините моментално ја имаат првата позиција со освоени 56 бода, додека гостите се наоѓаат на десеттото место со 23 освоени бода.

На претходните пет меѓусебни дуели помеѓу овие два ривали, нема постигнато многу голови, односно границата од 2.5 гола по натпревар не е надмината на сите тие дуели.

Доколку оваа серија продолжи ние ќе си добиеме одличен коефициент.

0-2 гола @ 2.40  во Bet365 (5 од последните 5)

Регистрирај се на Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*