Тикет на денот (петок, 17.08.2018)

тикет на денот

За денес петочната обложувачка понуда е солидна, па така не се соочивме со поголеми проблеми при изборот на натпревари.

Хака – Јаро – 1 @ 2.00 во 1xBet

Во овој натпревар од втората финска лига, домаќинот е фаворит, а коефициентот за негова победа е одличен. Хака се уште има шанси да се врати во елитата, каде што доминираше пред повеќе од една деценија. Јаро исто така е поранешен прволигаш, но моментално е во многу лоша форма, па е без победа веќе пет кола, во кој запиша четири порази. Хака има две реми, а тоа малку ги оддалечи од врвот, па сега имаат императив победа.

Регистрирај се на 1XBET

Динамо Загреб – Осијек – Г.Г @ 2.00 во Bet365

Динамо Загреб ја има улогата на фаворит за осовјување на титулата во Хрватска. Во првиот натпревар направи големо изненадување и ремизираше против Рудеш, но набрзо потоа ги поправи грешките. Осијек е 100% екипа и има три победи од три изиграни натпревари. И двете екипи се полни со самодоверба, па веруваме дека ќе стегаат од самиот почеток. На таквите игри обично се гледаат голови, а ние типуваме по еден во двете мрежи.

Регистрирај се на Bet365

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.00

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*