Тикет на денот (вторник, 01.05.2018)

Првиот ден од најубавиот месец во годината е сиромашен за кладилничарите и така ќе биде и наредните денови како што се приближува Мундијалот во Русија.

Слован – Ружомберок – @ 1.57 во 10Bet

Во финалето на словечкиот Куп се сретнуваат Слован од Братислава и Ружомберок. Во финалето се игра само еден натпревар, а тоа им одговара на послебите екипи, како што во овј случај е Ружомберок. Слован го брани трофејот од Купот во минатогодишното финале каде што беше подобар од Скалица. Освен тоа Ружомберок е во лоша форма, па затоа очекуваме и победа на домаќинот.
Регистрирај се на 10Bet

Честерфилд – Њупорт – 3+ @ 1.90 во 10Bet

Заостанатиот натпревар од Лига 2 кој мора да се изигра пред последното коло, поради тоа што завршната рунда секогаш започнува во исто време. Овој меч нема никакво резултатско значење,  домаќинот се прости од овој ранг, а гостинот нема шанси за бараж. Одлучивме да типуваме на голови, бидејќи и двете екипи немаат апсолутна никаква потреба да внимаваат на одбраната.
Регистрирај се на 10Bet

Парма – Тернана – 1 @ 1.60 во Coinbet24 

Парма киксна во саботата на гостувањето кај Про Верчели и остана без важни бодови во борбата за повраток во Серија А. За нивна среќа, и останатите конкуренти не беа успешни, па сега ја делат втората позиција со палермо. Против Тернана немаат избор и мора да издвојат победа, иако гостите се пред испаѓаање и имаат огромна потреба за 3 бода.  Ние сметаме дека „кец“ е најлогичен избор …
Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.77

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*