Тикет на денот (среда, 19.12.2018)

тикет на денот

Вечер на понудата го имаме вториот дел од вонредното коло на Бундеслигата, а имаме и куп натпревари.

Фрајбург – Хановер – 1 @ 1.99 во 1xBet

Домаќинот има нестабилна форма, изигра неколку добри натпревари, победи неколку фаворити, а потоа потфрли против аутсадерите. Сепак, Фрајбург има големи амбиции за опстанок, па неговиот учинок може да се карактеризира како задоволувачки. Се наоѓа на 12-то место со 17 бода, а можеа да соберат уште неколку. Хановер се наоѓа на дното на табелата, а тоа е последица на лошите резултати. Овде типуваме победа за домаќинот.
Регистрирај се на 1XBET

Амиен – Лион – Т22+ @ 1.76 во Coinbet24

Во 1/8 финалето од Купот на Франција се сретнуваат два членови на Лига 1, домаќините Амиен и „лавовите“ од Лион. Гостите се во одлична форма и за викендот убедливо славеа против Монако. Секако, не може да се стигнат Парижаните во првенството, па ќе мора да се бара титула од Купот. Домаќинот имаше три врзани порази, па ги прекина со победа во гости. Веруваме дека Лион ќе постигне најмалку два погодоци.
Регистрирај се на Coinbet24

Рода – Ајакс – Т23+ @ 1.44 во Bet365

Како што стојат работите, Ајакс треба  да ја земе титулата во Купот на Холандија. Најголемиот  ривал, ПСВ Ајндховен испадна во претходната рунда и тоа од второлигаши. Тимот од Амстердам игра одлично на сите полиња, па веруваме дека и овде ќе бидат доминантни. Рода неочекувано испадна во втора лига каде што моментално е на петтото место, па има многу работа за да се врати во елитата.
Регистрирај се на Bet365

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5.04

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*