Кладење.мк РАСТУРА: Сите што вчера препишаа „дебело“ заработија!

мајстор на колото

Пред неколку дена напишавме која е функцијата на Кладење.мк. За сите кои го пропуштија тој текст накратко повторно ќе објаснеме.

Имено, станува збор за  професионален сајт кој е единствен во Македонија и составен од професионален тим кој има големо познавање во спортот и спортското обложување. Секојдневно тие се бават со сервирање на информации кои ќе ви помогнат полесно да остварите добивка во обложувалница.

Составен е од повеќе категории (тикет на денот, типови, обложувалници, системи и совети за обложување и сл.) кои на најразличен начин ви го зголемуваат обложувачкото искуство. Доколку сте љубител на спортското обложување, тогаш топло ви препорачуваме овој сајт да стане дел од вашето секојдневие бидејќи сигурно нема да сте во загуба.

Како доказ дека нема никогаш да сте во загуба е вчерашниот одличен ден. Беа истакнати многу предлози за обложување и скоро сите беа добитни. Подолу во текстот ќе ви ги претстаувавме една по една:

Тикет на денот – Види ТУКА

Кладење.мк секој ден објавува тикет на денот. Натпреварите внимателно ги анализира и никогаш не лакоми по големи коефициенти. Обично тикетот на денот има коефициент од 4-7. Вчера беа погодени два натпревари со вкупен коефициент околу 4.

Што се уплаќа денес? – Види ТУКА

Во оваа категорија се претставуваат најуплаќаните натпревари. Мора да нагласиме дека неколку дена по ред е забележана добивка, а освен тоа ова е најуспешната категорија на сајтот. Најчесто се претставува еден или два натпревар со коефициент од 2 до 4. Вчера исто така забележан е успех со погоден коефициент 3.3 на сингл натпревар.

Тип на денот – Види ТУКА

Типот на денот оди на неколку дена и обично има одличен коефициент. Вчера не беше кој знае колку голем, но добро би дошло да се додаде на вашиот тикет како сигурица. Добивка е забележана и во таа категорија!

Дерби на денот – Види ТУКА

Кога има поинтересни натпревари се спрема анализа за тој дуел, а на крајот се даваат и предлог типови. Анализиран беше натпреварот од Супер Купот помеѓу Реал Мадрид и Атлетико Мадрид. Како предлог типови беше даден знакот 0-2 гола, кој за жал беше промашен, а добивка беше забележана на вториот предлог за похрабрите во кој беше типувано од Х-Х со коефициент 4.40.

Традиционални типови – Види ТУКА

Во оваа категорија ќе најдете меѓусебен натпревар кој игра по традиција со голови, без голови, победа за домаќинот и слично. Вчера од понудени 3 типа, погодивме два, а пред извесен период беа погодени и солидни коефициенти.

Класични типови – Види ТУКА

Секојдневно се нудат по неколку типови. Вчера беа понудени два, но само едниот беше погоден и тоа во 27-та минута од натпреварот.

Фејсбук група – Види ТУКА

На Фејсбук постои група која брои околу 36.000 членови – кладилничари, а таму многу често се даваат предлози за натпреварите. Вчера имаше предлог прелаз 2/1  со коефициент 40 и на крај се покажа како добитен. Сите обложувачи се добредојдени да се зачленат тука, бидејќи заедно можеме повеќе! Зачленете се ТУКА!

БОНУС – ФЕЈСБУК СТРАНАТА НА КЛАДЕЊЕ.МК

Вчера беше организирана наградна игра за сите фанови на Кладење.мк. Со тоа се покажува дека Кладење.мк секогаш е на страна на корисниците и секогаш знае да ги изненади. Доколку станете фан на страната – LIKE ТУКА – вие ќе добивате секогаш навремени информации за тековните спортски случувања и информации за спортско обложување. Освен тоа ќе имате и можност да учествувате во наградните игри кои ги организира Кладење.Мк

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*