Традицијата „вели“ овој натпревар мора да биде со голови!

традиција

Денес од 18:00 на програмата е натпревар од 4-то коло на австриската Регинална Запад лига во која ќе сретнат Китзбухел и Дорнбирн.

Китзбухел се наоѓа на третата позиција со 7 освоени бодови, однсно 2 победи и 1 реми.

Дорнбирн е на врвот на табелата со 3 од 3 и освоени 9 бода, односно досега ова е единствената стопостотна екипа во лигата.

Овие две екипи досега се сретнале на вкупно 6 меѓусебни натпревари, каде што се постигнати 25 гола, однсно 4.17 голови просек по натпревар.

традиција

[3+] 1,40 во Bet365 (6 од 6)

[4+] 2,15 во Bet365 (5 oд 6)

[GG] 1,40 во Bet365 (5 oд 6)

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*