Тикет на денот (среда, 15.08.2018)

тикет на денот

Поради натпреварот од Супер Купот, во кој традиционално се сретнуваат победниците од ЛШ и ЛЕ, понудата за денес е повеќе од сиромашна.

Стјарнан – Хафнарфјордур – 1 @ 2.45 во Coinbet24

Во натпревар од Купот на Исланд се сретнуваат Стјарнан и Хафнарфјордур, двете екипи кои во последниве години константно се на врвот на фудбалот во Исланд. Стјарнан е моментално подобар во првенството и се бори за титулата, додека Хафнарфјордур ќе се обиде да обезбеди пласман во Европа преку Купот. Квалитетот е на страна на домаќинот, па очекуваме да победи.
Регистрирај се на Coinbet24

Пипинсрид – Баерн II – 2/2 @ 1.77 во Bet365

Еден заостанат натпревар од регионалната лига Баварија во која гостите се големи фаворити. Баварците на чело на својот тим го ставија Мирослав Клосе и сакаат да се пласираат во трета лига. Домаќинот започна многу лошо и има само еден бод, кој го освои против Нинберг. Берн е апсолутен фаворит и веруваме дека натпреварот ќе го реши во првото полувреме.
Регистрирај се на Bet365

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.33

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*