Гостинот никогаш во историјата не е поразен од денешниот противник!

традиција

Во рамките на 4-то коло од Ванрама Национал Лига Југ, од 20:45 се сретнуваат екипите на Ст. Албанс и Хемптон & Ричмонд, а за натпреварите на овие тимови има интересна традиција.

Ст. Албанс ја започна новата сезона со скор од две победи и пораз. Го совладаа Хугерфорд со 3:2 на домашен терен, додека другата победа ја остварија со идентичен резултат на гостувањето кај Вестон. Единствен пораз доживеаа на гостувањето кај Вокинг.

Хемптон&Ричмонд изигра исто така три натпревари, но многу полошо од денешниот домаќин. Тие ремизираа во гости, додека на домашен терен беа два пати поразени.

Интересно е тоа што традицијата е на страна на Хемптон&Ричмонд кој никогаш во историјата не е поразен од Ст. Албанс. Досега имаат изиграно 12 натпревари, а скорот е 7 победи и 5 реми за Хемптон&Ричмонд.

традиција

Ние предлагаме Х2 во Bet365 со коефициент од 1.67, а похрабрите можат да изиграат победа за гостинот со коефициент од 2.90 во истата обложувалница.

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*