Традицијата продолжува: На последните 10 натпревари само овој тим победува!

традиција

Денес од 21:45 на програмата е натпревар од ¼ финалето на португалскиот куп во кој Гимараеш ја дочекува Бенфика.

Гимараеш досега има изиграно три натпревари и во тие три натпревари беа успешни против своите ривали.

Бенфика исто така без поголеми проблеми стигна до ¼ финалето, бидејќи во досегашната фаза од ова натпреварување победија три натпревари.

Интересно е тоа што екипата на Бенфика е апсолутен фаворит на денешниот натпревар, а и фактот дека против Гиамареш запишаа 10 победи на последните 10 натпревари.

Наш предлог:

Конечен тип – 2 @ 1.78 во 1xBet

Изиграј го овој натпревар во 1XBET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*