Ако ја „слушаме“ традицијата, за денес имаме одличен коефициент!

традиција

Денес во 16:00 во рамките на 6-то коло од Премиер Лигата се сретнуваат тимовите на Барнли и Бормут.

Домаќините моментално го заземаат последното место на табелата со само еден освоен бод, додека гостите се на петтата позиција со 10 освоени бода.

Интересно е тоа што на последните шест меѓусебни дуели помеѓу овие два ривали, двата тима успеваат да постигнат по еден гол на сите тие дуели, а денес очекуваме исто така да бидат постигнати најмалку два гола.

Г.Г @ 1.80 во Bet365 (6 од последните 6)

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*