Престижни дербија во САД: Ливерпул – Сити; Милан – Јунајтед состави, квоти, предлог типови

Најголемите европски клубови моментално се наоѓаат на турнеја во САД каде во склоп на „International Champions Cup“ ќе одиграат неколку спектакуларни дерби натпревари.

Ноќта помеѓу среда и четврток има навистина богата понуда, па иако е во „незгодно“ време, натпреварите ќе предизвикуваат огромен интерес кај љубителите на фудбалот.

Манчестер Сити – Ливерпул, дуел кој не може да биде пријателски

Главните кандидати за трофејот во Премиер лигата ќе ги одмерат силите во САД. Натпреварот се игра во 02:00 наутро по македонски време во Њу Џерси. Двата тима минатата сезона водеа големи битки како во Премиер лигата така и во Лигата на шампиони. „Граѓаните“ ја добија битката за титулата но во најелитното натпреварување беа елиминирани од „црвените“. За разлика од Сити кој до сега донесе едно засилување, Ријад Марез, Ливерпул беше прилично активен и ги донесе Фабињо, Наби Кеита, Шаќири како и најскапиот голман во историјата Алисон. Двата тима одиграа по еден меч во раките на ова натпреварувања, и загубија од Борусија Дортмунд. Добрата вест за навивачите е што во редовите на Ливерпул за овој натпревар се враќаат Салах и Мане, додека Гвардиола се уште не може да смета на најголемите ѕвезди. Меѓутоа, кога играат овие два тима атмосферата никогаш не е пријателска и спектаклот е загарантиран…а веруваме и головите.

Според букмејкерите Ливерпул е фаворит во овој меч. Коефицинетот за победа на „црвените“ во Coinbet24 изнесува 1.90, за реми 3.90 додека за победа на Сити коефициентот е 3.40.

Предлог тип

Двете екипи за постигнат гол @1.50 во Coinbet24
Повеќе од 3,5 гола на натпреварот @2.20 во Coinbet24

Милан – Манчестер Јунајтед; разлика во кондиција и квалитет

Натпреварот помеѓу двата европски гиганти се игра во 5.00 часот наутро во Лос Анџелес. Иако е пријателски дуел сепак двете екипи најавија дека ќе истрчаат со престижни состави. Тимот на Мурињо веќе е понапред со кондицијата бидејќи порано ги започна подготовките и одигра два пријателски дуели во САД (две ремија). Во тимот на „црвените ѓаволи“ ќе недостасуваат неколку големи ѕвезди кои играа на СП (Погба, Лукаку, Јанг, Џонс), додека Гатузо на располагање ќе го има готово најдобриот тим со исклучок на Биглија, Запата и Рикардо Родригез. Италијанските медиуми најавија дека Леонардо Бонучи ќе започне од првата минута, додека кај „црвените ѓаволи“ во тимот се враќа Алексис Санчез. Тимот на Муроњо секако е поквалитетен и со подобра кондиција, но Милан го има карактерот на својот тренер Гатузо и не треба да се отпишува никогаш.

Веројатни состави:
Милан: Донарума, Калабрија, Бонучи, Ромањоли, Антонели, Кеси, Локатели, Бонавентура, Сусо, Чалханоглу, Кутроне.

Манчестер Јунајтед: Грант, Дармија, Баи, Смолинг, Шоу, Херера, Мектомини, Переира, Мата, Санчез, Марсијал.

Предлог тип:

Победа на Манчестер Јунајтед @2.32 во Coinbet24
Двата тима постигнуваат гол @1.62 во Coinbet24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*