Фудбалерите типуваат за вас: Анализа и предлог типови од Гача, Брда и Ќумбев

Фудбалери типови

И денес македонските фудбалери ќе ви предложат типови за денешните натпревари од Светското првенство. Брдаровски, Ќумбев и Гачевски ги анализираат денешните мечеви и ви предложуваат што да одиграте на нив.

Панче Ќумбев

ЌумбевБразил – Мексико – 3+ @ 1.88 во Coinbet24

Интересен дуел на две одлични репрезентации. Бразил е можеби благ фаворит но Мексико покажа дека може да се носи со нај силните. Бразилците се уштр не го покажаа она што сите го очекуваме од нив и можеби ова е натпревар за такво нешто. Мексико пак од друга страна осцилира од одлично издание против Германија до очајно против Шведска. Како и да е очекувам најмалку 3 гола на овој натпревар.

Белгија – Јапонија – 1 и 3+ @ 2.18 во Coinbet24

Овде мислам дека Белгија е голем фаворит. Игра одлично, дава голови и верувам дека ќе го добие овој натпревар во кој очекувам и да има најмалку 3 гола. Пласманот на Јапонија во оваа фаза е и повеќе од успех за оваа репрезентација и не верувам дека имаат сили за нешто повеќе.

Филип Гачевски

ГачевскиБразил – Мексико – 1 @ 1.49 во Coinbet24

Бразил победува на овој меч. Мексико играше добро во групната фаза, но Бразил си е Бразил. Немам дилеми за овој натпревар, бразилците се поквалитетна репрезентација и може да се каже и дека е фаворит на ова Светско Првенство.

Белгија – Јапонија – 1 @ 1.38 во Coinbet24

Белгија победува на овој натпревар. Тие рушеа се пред себе во групната фаза. Денес не би требало да имаат никаков проблем со Јапонија. Сами знаеме како Јапонија дојде до оваа фаза, до ова осминафинале. Затоа очекувам лесна победа на Белгија.

Владица Брдаровски

БрдаровскиБразил – Мексико – 1 @ 1.49 во Coinbet24

Бразил е фаворит не само на овој натпревар, туку и еден од фаворитите на шампионатот. Мексико досега одигра многу променливо, победи над фаворити, а загуби кога тој беше фаворит. Сега очекувам лесна победа на Бразил.

Белгија – Јапонија – 1 @ 1.38 во Coinbet24

Белгија е апсолутен фаворит на овој натпревар. Репрезентацијата одигра многу убеливо во групната фаза и забележа максимални три победи и нема да запре тука. Јапонија нема што да бара на овој натпревар, а тие веќе си ја остварија и целта.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*