Фудбалерите типуваат за вас: Ќумбев, Гачевски и Брдаровски со анализа и предлог типови за финалето на СП

Фудбалери типови

Стигнавме до големото финале на Светското првенство во Русија. Франција или Хрватска е прашање сега. Двете репрезентации сосема заслужено се најдоа во финалето, Франција беше поубедлива но Хрватска покажа дека има генерација за неверојатни успеси.

Проблем за хрватите може да биде заморот, бидејќи тие одиграа три пати по 120 минути. Но откако поминаа толкав пат до финалето, нема да се откажат денес и нема да не изненади доколку издржат уште 120 минути фудбал. И овој пат … за последен пат на Светското Првенство, свои анализи и предлог типови ќе дадат фудбалерите на Вардар, Филип Гачевски и Владица Брдаровски, како и поранешниот репрезентативец на Македонија а сега Претседател на Синдикатот на фудбалери, Панче Ќумбев.

Панче Ќумбев

ЌумбевФранција – Хрватска – 2 @ 5.10 во Coinbet24

Дојдовме до шлагот на светското првенство. Ова финале го заслужија и Франција и Хрватска. Можеби според сите прогнози Франција е фаворит меѓутоа јас ќе прогнозирам малку навивачки и пристрасно на победа за Хрватите. Сигурен сум дека ќе биде одлично финале и дека ќе гледаме одличен фудбал. Искрено се надевам дека Хрватите на крајот ќе се радуваат и ќе станат светски шампиони за прв пат во историјата.

Филип Гачевски

ГачевскиФранција – Хрватска – 2 @ 5.10 во Coinbet24

Не играм навивачки, но мислам дека Хрватска ќе победи. Знам дека Франција има феноменална генерација, одлични фудбалери на секоја позиција. Но од друга страна Хрватска докажа дека е вистинска машинерија. Мислам дека тешко друг некој ќе издржи тоа што го издржа Хрватска. Затоа мислам дека ќе одат до крај и ќе го освојат златото на мундијалот.

Владица Брдаровски

БрдаровскиФранција – Хрватска – 2 @ 5.10 во Coinbet24

Време е за финале. Навивам за Хрватска цел шампионат и верувам дека ќе стигнат до златото. Имаат одлична генерација, одлични поединци и се кадарни за злато. Играм навивачки на нив и предлагам да одиграте на нивна победа.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*