Фудбалерите типуваат за вас: Ќумбев и Брдаровски го комплетираат второто коло од СП

Ќумбев

Денес ќе се комплетира второто коло од фазата по групи на Светското првенство. Натпреварите од последната група Х ги анализира и типува само за вас Панче Ќумбев. Мечот од групата Г по кои може да бидат познати патниците во следната рунда го анализира и типува Владица Брдаровски.

ГРУПА Х

Јапонија – Сенегал – 0-2 @ 1.84 во Coinbet24

Дефинитивно пријатно изненадување на овој мундијал се овие две селекции. Во првиот натпревар покажаа дека можат да се носат со поквалитетни репрезентации од нив. Овој дуел очекувам да биде израмнет и со малку голови.

Полска – Колумбија – 2 @ 2.24 во Coinbet24

Полска едноставно нема сили на овој мундијал. Повеќе од половина играчи не играат стандардно во своите клубови и тоа се гледа на самиот терен. После поразот од Сенегал, полските медиуми удрија по Навалка и неговите играчи, меѓутоа мислам дека и самиот пласман на светско е успех за нив. Од друга страна Колумбија ќе мора да се вади за оној пораз од Јапонија и мислам дека во овој дуел е благ фаворит.

Брдаровски

ГРУПА Г

Англија – Панама – 1 Т12+ @ 1.77 во Coinbet24

Огромен фаворит е Англија на овој натпревар. Нем што многу да се каже за овој дуел. Англичаните ќе ја потврдат фаворитската улога и не само што ќе слават победа, туку и мислам дека ќе постигнат повеќе од два гола.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*