Фудбалерите типуваат за вас: Ќумбев и Брдаровски со анализа и предлог типови за денешните дуели

Ќумбев

Денес на програмата на Светското првенство се играат два меча од групата Ф и еден дуел од групата Г. Стандардно, Панче Ќумбев ги анализира и типува оние дуели од Ф групата, додека Брдаровски е задолжен за натпреварите од групата Г.

ГРУПА Ф

Јужна Кореја – Мексико – 2 @ 1.69 во Coinbet24

Репрезентацијата на Јужна Кореја нема што да бара во овој натпревар со разиграните Мексиканци. Според мене ова е најслабиот состав на Јужна Кореја до сега на сите светски првенства. Без идеа, без тактичка подготвеност, без сериозен напад. Од друга страна Мексико го потврдува она што сите го знаеме за нив. Сериозни секогаш и секогаш на висина на задачата. Едноставно ги надтрчаа Герамнците а тоа знаеме дека не е лесно. Можеби играа малку повеќе дефанзивно но тоа им вроди со плод и сосема заслужено победија. За мене се апослутен фаворит на овој натпревар.

Германија – Шведска – 1 @ 1.51 во Coinbet24

Ако и некогаш ги имаше сега ги потроши сите кредити Јоаким Лев. На овој натпревар едноставно мораат да победат Германците. Со таков состав и имиња оваа репрезентација мора далеку да стигне на ова светско. Поразот во првото коло мислам дека е доволна опомена за сите репрезентативци. Освен да победи ништо друго не очекувам на овој натпревар. Шведска од друга страна влегува во овој дуел со 3 бода и психолошка предност меѓутоа оваа Шведска нема сили за нешто повеќе. Во бледа игра ги добија Јужна Кореја и тоа нема да помине ниту во овој дуел ниту во дуелот со Мексико.

Брдаровски

ГРУПА Г

Белгија – Тунис – 1 Т12+ @ 2.20 во Coinbet24

Очекувам нова добра партија на репрезентацијата на Белгија на овој натпревар. Тунижаните на отварањето одиграа доста храбро против Англија, но загубија со 2:1. Сега мислам дека нема што да бараат против далеку подобрата репрезентација на Белгија. Затоа очекувам победа на Белгија, која би требало да постигне минимум два гола.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*