Тикет на денот (недела, 24.06.2018)

тикет на денот

Се приближува крајот на второто коло од групната фаза од Мундијалот во Русија, а на теренот се враќа норвешката лига, но и останатите скандинавски лиги.

Хелсингборг – Варнамо – T12+ @ 1.44 во Coinbet24

Домаќинот е две кола без победа и тоа го плати со пад на четврто место, далеку од зоната која води во елитата или во бараж. Хелсингборг е ефикасен оваа сезона, а посебно е убедлив на домашен трен каде што од шест натпревари победи на пет. Гостите врзаа шест порази, па не се сомневаме дека ќе примат и два гола на овој дуел.
Регистрирај се на Coinbet24

Стромсгодсет – Ранхејм – Г.Г @ 1.65 во 1xBet

Овие две екипи играа пред точно десет дена во Купот на Норвешка и тоа на теренот од Стромсгодсет. Тогаш домаќинот славеше со 2-0 и се пласира во ¼ финалето. Меѓутоа, екипата на Ранхејм игра одлично оваа сезона и се наоѓа на второто место со пет бода зад Бран. Во последните пет натпревари славеа четири пати со доста ефикасна игра. Очекуваме на овој дуел да има барем по еден гол на двете страни.

Регистрирај се на 1XBET

Полска – Колумбија – Г.Г @ 1.87 во 10Bet

Полска во првото коло претрпе пораз од репрезентацијата на Сенегал, а да бидеме реални не покажаа и некоја посебна игра. Од друга страна Колумбија пак беше голем фаворит во дуелот против Јапонија, но сепак не успеаа да запишат 3 бода на своето салдо.  Сметаме дека текот го смени црвениот картон кој го доби Санчез во третата минунта, па така Колумбијците се демотивираа. Oвој пат очекуваме отворен пристап на двете екипи.

Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.44

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*