Фудбалерите типуваат за вас: Гачевски и Ќумбев ги анализираат и типуваат денешните дуели

Гачевски

Продолжуваме со веќе стандардната рубрика Фудбалерите типуваат за вас. Денес се игра еден меч од групата Д кој го анализира и типува Панче Ќумбев. Се играат и два меча од групата Е кои ги типува и анализира голманот на Вардар, Филип Гачевски.

Бразил – Костарика – 1-1 @ 1.73 во Coinbet24

Бразил по ремито со Швајцарија во првото коло, сега не смее да си дозволи уште еден кикс. Бразил не смее да ризикува. Мислам дека на овој меч против Костарика, Бразил нема да има никакви проблеми.

Швајцарија – Србија – ГГ @ 2.25 во Coinbet24

Мислам дека ќе паднат голови и на двете страни. Ова е важен меч за двете репрезентации. Ќе следиме тактичка игра и надмудрување. Двете екипи би требало да дадат барем по еден гол, затоа типувам ГГ.

Ќумбев

Нигерија – Исланд – 0-2 @ 1.50 во Coinbet24

Апсолутно освежување е репрезентацијата на Исланд на последниве два големи фудбалски собири. Репрезентација која нема респект кон големите фудбалски сили и тоа го покажа во првиот натпревар. Имаат цврста дефанзива со многу трчање и дисциплина во играта. Нигерија пак не покажа ама баш ништо во првиот натпревар и мислам дека шансите во оваа група им се многу мали. Очекувам цврст натпревар со многу малку голови.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*