Тикет за храбри (четврток, 21.06.2018)

тикет на денот

Покрај стандардниот „тикет на денот“, нашата редакција и денес ќе ви понуди тикет за љубителите на повисоки коефициенти.

Хрватска – Аргентина X-X @4.90 во Coinbet24

„Гаучосите“ неочекувано кикснаа протов аутсајдерот Исланд, па ќе бидат под голем притисок во овој натпревар. Аргентина е пред императив победа, но нивни најголем проблем е слабата одбрана. Хрватска игра отворен фудбал и има опасен напад, кој не би требало да има големи проблеми против „ранливата“ одбрана на Аргентина. Поради тоа очекуваме израмнет натпревар кој ќе заврши беа победник на полувреме и без победник на крајот.

Франција – Перу 1 и ГГ @3.90 во 1xBet

Франција има шанса да го завери пласманот во осминафинале, но Перу одлично го одигра првиот натпревар, иако загуби од Данска. Ова за нив ќе биде клучен натпревар и сигурно ќе дадат голем отпот. Двете репрезентации играат отворен напаѓачки фудбал, па сметаме дека Перу ќе успее да постигне барем еден гол, а Франција ќе ги освои трите бода.

Вкупен коефициент 19.11

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*