Тикет на денот (вторник, 15.01.2019)

тикет на денот

И вчера имавме добитен тикет, па се надеваме дека ќе ја продолжиме серијата и денес. Покрај фудбалот, на денешната понуда имаме кошарка, тенис и ракомет, па може да се каже дека понудата е разновидна.

Ле Авр – Валенсиен – 1 @ 1.63 во 1xBet

Домаќинот тешко дека ќе успее да избори директен пласман во елитата, но и баражот е достижен. Во последно време играат добро, четири натпревари се без пораз, а на дури три завршија со реми. Тоа ги чинеше подобро бодовно салдо, а Ле Авр се истакна и во Купот, бидејќи за само три дена, два пати играше против Бордо. Гостите се во долниот дел на табелата и до крајот ќе се борат за опстанок, а серијата од четири натпревари без триумф ја прекинаа овој викенд кога со минимален резултат ја победија екипата на Сошо. Според нас Ле Авр ќе слави на  овој натпревар.
Регистрирај се на 1XBET

Блекбурн – Њукасл – 0-2 @ 1.65 во Bet365

Ова е повторен натпревар од англискиот ФА Куп, а во првиот натпревар се случи изненадување. Блекбурн некогашниот шампион, сега игра во втора лига, па затоа ремито против Њукасл е изненадување. Гостите имаат свои проблеми и во Премиер Лигата, бидејќи немаат победено на последни пет натпревари, па ФА Купот и не им е во прв план. Како и да е ние очекуваме мирен натпревар, без многу голови.
Регистрирај се на Bet365

Австралија – Сирија – 1 @ 1.50 во 10Bet

Ова е натпревар од последното коло на групната фаза на азискиот Куп. Актуелниот шампион, селекцијата на Австралија почна со сензационален пораз од Јордан, но се оправдаа во наредниот дуел против Палестина, каде што убедливо добиаа. „Кенгурите“ се поквалитетни во овој натпревар и очекуваме да стигнат до победа без поголеми проблеми.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.03

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*